
Това е ново нещо от Mazda, казва се
Flair Crossover и е абсолютно... микроскопично! Но преди да се вълнувате твърде много, има уловка – няма да го видите никъде извън Япония. Там то съществува в онзи налудничав, брилянтен свят на автомобилите kei-car. И за да бъдем напълно честни, това всъщност е
Suzuki Hustler, на което просто са залепили емблема на Mazda. Моделът на Suzuki наскоро претърпя обновяване, така че сега малката Mazda също се движи в крак с времето. За да разберете колко точно е малко това нещо, нека извадим цифрите. Дължината му е едва 3395 мм. Това означава, че е по-късо от масата ви в хола! То е широко колкото голям куфар и високо колкото средностатистически тийнейджър, а междуосието му е точно 2460 мм – защото такива са бруталните, железни закони на японското правителство за този клас коли. Най-голямата промяна е отпред. При версиите XG, XS и XT предницата е получила гигантска решетка, която запълва цялото празно пространство между кръглите фарове. Има преработена броня и нови пластмасови калници, които му придават онзи мускулест, агресивен вид на малко куче, което се опитва да уплаши питбул. Ако обаче изберете по-коравите версии ZS и ZT, получавате по-тънка решетка, небоядисани офроуд брони с алуминиеви вложки и една съвсем миниатюрна емблема на Mazda, която е трябвало да бъде свита, за да направи място за новите радарни сензори на предницата. За да е пълен купонът, корей... извинете, японците са добавили и нов цвят: Woodland Khaki Metallic, който можете да комбинирате с кафяв или черен покрив. Изглежда страхотно!

Отвътре интериорът е почти същият, но инженерите са били натоварени с мисията да натъпчат вътре всяка технология за безопасност, измислена от човечеството. Има нова система с монокулярна камера и милиметров радар, която разпознава пешеходци и мотоциклетисти по кръстовищата, преди изобщо вие да сте ги забелязали. Има асистент за спиране при ниска скорост, предни сензори, система за поддържане на лентата, следене на мъртвата зона и дори адаптивен круиз контрол, който може сам да спира и да потегля в задръстванията. Което е лудост за кола с размерите на пералня! О, и вече имате електронна ръчна спирачка, USB-C портове и огромен 9-инчов екран с навигация за всички версии без базовата.

Сега стигаме до задвижването. И тук нещата стават наистина забавни. Под капака има лек хибрид с 3 цилиндъра и работен обем от... 660 кубика! Всичко това е вързано за CVT трансмисия, която праща мощността към предните или – забележете – към четирите колела! Атмосферната версия развива умопомрачителните 48 к.с., а ако сте истински маниак на скоростта и изберете версията с турбо, получавате космическите 63 коня, което е абсолютният законов таван за kei-car в Япония. Цените започват от около 9 950 долара за базовото задвижване на предните колела и достигат до 14 050 долара за турбо версията с 4WD. Това го прави най-евтиния кросоувър на Mazda в света. Да, неговият близнак от Suzuki е малко по-евтин, но пък тук имате емблемата на Mazda.
Няма коментари:
Публикуване на коментар