Вместо да търсят автентичност, хората са решили, че е много по-лесно да оставят немската алуминиева и въглеродна структура на донора R8. Затова колата има задвижване на четирите колела, електронни асистенти, които да ви пречат да карате, и активна аеродинамика. Под капака няма американски V8. Не, там ръмжи добре познатият 4.2-литров мотор от Audi, но накичен с два центробежни компресора. Резултатът е стряскащ – 789 к.с. Оборотомерът отива до 9000 об/мин. Числа, които наистина биха засрамили оригиналния Ford GT40 от 60-те години. Но пък оригиналният Ford се караше от истински мъже, които не се плашеха, че колата им няма климатик и задна камера за паркиране. Динамиката, разбира се, е брутална. От 0 до 100 км/ч това чудо се изстрелва за 3 секунди, а максималната скорост е 330 км/ч. Сложили са регулируеми амортисьори KW, спирачки Brembo и изпускателна система Inconel. Вероятно звукът е толкова силен, че може да събуди жителите на три съседни села, което е единствената смислена функция на тази кола. Стандартно колата е с някакъв автоматик, има и вариант с двоен съединител, но от компанията казват: „Ние с удоволствие ще ви продадем и истинска ръчна скоростна кутия“. През 2026 г. да предложиш на съвременния шофьор лост и трети педал е истинско геройство. Днешните младежи, които не могат да си отворят консерва без приложение на телефона, вероятно ще изпаднат в паника, ако видят три педала на пода.
Сега за цената. Тя, разбира се, не се съобщава. Пази се в дълбока тайна, за да не получат клиентите инфаркт преди да са подписали договора. Производството ще бъде строго ограничено до едва 40 бройки.



Няма коментари:
Публикуване на коментар